Esentepe Mah. Ecza Sok. NO:4 Pol Center Kat:-2 Şişli/İstanbul

Youtube reklamları nedir?

YouTube Türkiye’de Facebook’tan bile fazla kullanılan bir platformdur ve siz buraya reklam vererek milyonlarca kişiye ulaşabilirsiniz.

YouTube reklam vermek için çeşitli yöntemler vardır. Hazırladığınız bir video reklam bunlardan biridir ve kullanıcılarla benzersiz bir şekilde bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Verdiğiniz hizmetleri kullanıcılara sunarak hızlı sonuçlar alabilir, marka bilinirliği oluşturabilirsiniz.

Video reklamlar, insanları sizi seçmeye yönlendirir İşletmenizi, tam da yeri ve zamanı geldiğinde benzersiz bir şekilde anlatmanızı sağlar.

YouTube Reklam çeşitleri nelerdir?

  • Görüntülü reklamlar: Öne çıkan videonun sağında ve video önerileri listesinin üstünde gösterilir. Bu reklam, daha büyük oynatıcılarda oynatıcının altında gösterilebilir.
  • Yer paylaşımlı reklamlar: Videonun alttaki %20’lik bölümünde gösterilen şeffaf yer paylaşımlı reklamlar.
  • Atlanabilir video reklamlar: Atlanabilir video reklamlar, izleyicilerin reklamı isterlerse 5 saniye sonra atlamasına olanak tanır. Ana videonun öncesi, içi veya sonrasına yerleştirilir.
  • Atlanamayan video reklamlar ve uzun atlanamayan video reklamlar: Videonun görüntülenebilmesi için atlanamayan video reklamların izlenmesi gerekir. Atlanamayan uzun video reklamlar en fazla 30 saniye uzunlukta olabilir. Bu reklamlar ana video öncesinde, sırasında ya da sonrasında gösterilebilir.
  • Sponsorlu kartlar:  Sponsorlu kartlar, videoda öne çıkan ürünler gibi videonuzla alakalı olabilecek içerikler gösterir.Videoyu görüntüleyenler, birkaç saniyelik bir kart bilgisi görür. Kartlara göz atmak için videonun sağ üst köşesindeki simgeyi de tıklayabilirler.
YouTube’a neden reklam vermelisiniz?

-Türkiye’de en çok kullanılan video platformu

-Video reklamlar özelliğinde, sadece izleyiciler reklamınızı izlemeyi seçtiğinde ödeme yaparsınız.

-Performansı ölçülebilir.

-Reklamlarınızı çeşitli cihazlarda çeşitli konumlarda yayınlar.

Dijital reklam ajansı, sosyal medya yönetimi