Esentepe Mah. Ecza Sok. NO:4 Pol Center Kat:-2 Şişli/İstanbul
Facebook reklamları nedir?

Facebook Türkiye’de en hızlı büyüyen ve en fazla üyesi olan sosyal mecradır. Facebook sadece genç nüfusu değil, internete ve teknolojiye ilgi duyan kariyer sahibi insanları da kendi bünyesinde barındırıyor. Reklamınızın bir sosyal ağ üstünden yayımlanması firmanızın veya ürünlerinizin daha kolay dilden dile yayılmasına yol açar, bu şekilde reklamınızı 1 kere göstererek birden fazla potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz, sosyal ağlarda yapılan reklamın en büyük avantajı budur.

Facebook ile hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz. Reklamlarınızın hedef kitlesini ülkeye, şehre, cinsiyete, yaşa, anahtar sözcüğü, medeni durumuna, eğitim durumuna, iş ünvanına göre belirleyebilirsiniz. Bu sayede reklam bütçenizi ürününüz ve/veya hizmetinizle ilgilenen etkin bir grup için verimli şekilde kullanmış olursunuz.

Neden Facebook’a reklam vermelisiniz?

  • Facebook reklamları markanızı olabildiğince çok sayıda hedeflenmiş kişiye gösterir. Bu da kullanıcılarda marka bilincini uyandırır ve rakiplerinizden öne geçmenizi sağlar.
  • İndirim ve kampanyalarınızı reklamlar sayesinde geniş kitlelere duyurabilirsiniz. Dolayısıyla satışlarınızın artmasına yardımcı olur.
  • Takipçiler ve marka/firma arasında bir bağ oluşur ve müşteri sadakati sağlar.

 

 

  • Harcamak istediğiniz bütçede bir zorunluluk yoktur. Reklamlar için istediğiniz tutarda harcama yapabilirsiniz.
  • Yalnızca sonuçlar için ödeme yaparsınız.
  • Web sitenize taklama almak, bir ürünü tanıtmak, takipçi sayısını arttırarak marka bilinirliği oluşturmak, mobil uygulamanızın tanıtımını yapmak gibi konularda reklam verebilirsiniz.

Facebook reklamları, en fazla demografik hedefleme olanağı sunan reklam türüdür.

Dijital reklam ajansı, sosyal medya yönetimi